top of page

Yelkenli Teknede Kurumsal Takım Çalışması

Yelken dünyasında, iyi koordine edilmiş bir ekip, başarının ana koşuludur. Etkili iletişim, birbirini tamamlayan ekip üyeleri, işbirliği ve karşılıklı güven genellikle her bireyin bilgisinden ve özelliklerinden daha önemlidir. Bizimle yelken açarak ekibinizde bu değerleri geliştirin.


GELİŞTİRDİĞİMİZ BECERİLER

1. Takım iletişim becerilerini geliştirin

Siz ve ekibiniz bir yattayken iletişim çok önemlidir. Rıhtımdan inişten günün sonunda demirlemeye kadar, manevra yapmak ve bir yelkenli teknede gezinmek, herkesin birlikte çalışması gerektiği anlamına gelir. A'dan B'ye güvenli bir şekilde ulaşmak için kaptan ve diğer ekip üyeleri ile açık ve etkili iletişim çok önemlidir. Yöneticilerinizden birinin otomatik olarak kaptan atanması yerine, neden ekibin sırayla liderlik etmesine izin vermiyorsunuz? Personelinizin kişilerarası beceriler ve ekip içinde iletişim kurma konusunda yardıma ihtiyacı varsa, bu, becerileri geliştirmenin ve güveni artırmanın harika bir yoludur. Bir yatçılık gününün temel öğrenme hedeflerinden biri, ofise geri dönecek çok şey var.

2. Sağlıklı rekabeti teşvik edin

Ekibinizin belirli bir hedefe ulaşmanın daha büyük resmine odaklanmasını sağlayın ve günlük gelişmelere rekabet ve macera duygusu katın. Ekibiniz, her zaman deneyimli yelken eğitmenlerinin dikkatli vesayetinde, bazı temel yelken becerilerinde ustalaştıktan sonra, neden onları gruplara ayırıp mini bir regattada birbirleriyle yarıştırmıyorsunuz? Alternatif olarak, şamandıraların veya diğer engellerin etrafında zamanlı koşular yapabilirsiniz. Her şeyin eğlenceli olması gerekirken, herkese yeni keşfettikleri yelkencilik, takım çalışması ve iletişim becerilerini uygulamaya koyma şansı verecek. Ve gerçek kupalar hazır olduğunda, sonuç tüm ekibin gurur duyacağı ve aylarca hatırlayacağı bir şey olacak.

3. Birliktelik duygusu oluşturun

Doğası gereği yelken, ekip çalışmasıyla ilgilidir. Rüzgar esip yön değiştirirken, ekibin bir araya gelerek tekneyi suda gezinmek için bir araya gelmesiyle yaratılan benzersiz bir amaç birliği vardır. ancak en zayıf halkası kadar güçlüdür. Bir yat günü, ekip üyeleri arasında bir bağ duygusu geliştirecektir - özellikle uzak ekiplerin entegrasyonu, mevcut ekiplerin iyileştirilmesi ve yeni personelin tanıtılması için yararlıdır.

4. Kapsayıcı bir ortam yaratın

Yelken, her yaştan ve yetenekten zevk alınabilecek bir aktivitedir - özel bir beceri gerektirmez. Bir yat kiralamayı bir takım etkinliği için ideal bir kapsayıcı ortam yapan şey budur. Profesyonel kaptanlar ve ekip, tüm ekip üyelerinin suda eğlenceli ve güvenli bir gün geçirmelerini sağlamak için herkese ipleri gösterecek. Kurumsal bir yelken günü, ekip üyelerinin kendilerini rahat hissettikleri bir hızda gitmelerine, istedikleri kadar çok veya az katılım göstermelerine olanak tanır. Eğlenceli ve zorlu bir açık hava sporuna giriş olarak, iş arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle birlikte kaliteli zaman geçirirken, bir günlük tekne gezintisi ve yelken herkesin içindeki en iyiyi ortaya çıkaracağından emin olabilirsiniz.


Önceden herhangi bir yelken deneyimi gerekmediğini duymak sizi rahatlatacaktır.

Neden yelken?

  • Teknede planlama, karar verme, problem çözme, çatışma yönetimini içeren ekip çalışması sayesinde, her bir ekip üyesinin tam potansiyelini ve çalışma şeklini fark edeceksiniz. Faaliyetlerini gerçekleştirirken katılımcılar zorlu durumlarla baş ederek birbirlerini daha iyi tanıyacaklardır.

  • Teşvik edici bir atmosferde bir güven ilişkisi ve daha yakın bağlar kurmanın temelini oluşturacaktır.

  • Ekibiniz, kelimenin tam anlamıyla lider olacak bilinmeyen bir kişiyle tanışır: görevleri belirleyecek ve şirket içindeki konumları ve hiyerarşilerine bakılmaksızın ekip üyelerine atayacaktır.

  • Daha önce yelken deneyimi gerekmez.

  • Etkili bir ekip oluşturma etkinliği, her işletmenin kalbinde yer alan ekiplerinizin performansını ve iletişimini iyileştirir. Bunu yapmanın bir ekip oluşturma yelken gününde bizimle yatta yelken açmayı öğrenmekten daha iyi bir yolu yoktur. Her seviyeden personeli alabilir ve ekibinizin her bir üyesine bir yelkenli tekneyi rekabetçi hale getirmek için gereken her yönü deneyimleme fırsatı verebiliriz.

  • Ekibinizle ilk eğitimimizi tamamladıktan sonra, bu becerileri ve iletişimi test etmek için filomuzdaki diğer yatlarla bir mini yat yarışı veya şamandıraların etrafında zamanlı koşular yaparız. Başarılı olmak için, çalışanlarınızın işbirliği yapması ve iletişim kurması gerekecektir.

0 görüntüleme0 yorum
bottom of page