top of page

Gökova Turu

Gökova Turu

Turgutreis D-Marinde sabah buluşuyoruz ve tekneye yerleşiyoruz. Kabinlerimize yerleştikten sonra yelkenlimiz ve güvenlik uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı sonrası marinadan ayrılıyoruz. Bu arada kaptanımız liman formalitelerini bitirmiş olacaktır.


Turgutreis’ten muhteşem akvaryum Orak Adası’na hareket. Burada yüzüp, kahve molası veriyoruz. Sonra Çökertmeye doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Çökertmede.

Sabah kahvaltı ve yüzme sonrası Mercan kayalıklarının bulunduğu Yedi Adalar’a hareket. Burada geçirilecek sakin gün boyunca dalış, güneşlenme, balık tutma ve yüzme ile zaman geçirebilirsiniz. Akşam yemeği için Karasöğüt’e hareket ve geceleme. Akşam üstü Marmaris turu için araçla Marmaris’e geçebilirsiniz.


Sabah Sedir Adası’na varış. Adanın sahili ve antik şehri ziyareti yapabilirsiniz. 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Etrafa saçılmış kırık sütunların, üzerine resimler yapılmış, kabartma ve rölyeflerle dekore edilmiş taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama.


Kahvaltı dan sonra Çam ormanları ile çevrili Cennet Koyu’na hareket. Koyun safir sularının altında İngiliz savaş gemisi yatmaktadır. Şnorkel ile dalış yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Ballısu’da.


Kahvaltı sonrası muhteşem doğal liman Longoz’a yelken açıyoruz. Günü yüzerek veya çam ormanlarında yürüyüş yaparak geçirebilirsiniz. Akşam yemeği ve Tuzla Koyu’nda sessiz bir gece geçireceğiz.


Tuzladaki kahvaltı sonrası, son yüzme şansımız için Papuç Koyu’na varış. Buradan çamur banyosu için Kara Ada’ya ve takiben Turgutreis’e hareket ve 17:00’de tekneye veda.


Bunu kiralamak ister misiniz?

bottom of page