top of page

Kos, Kalimnos, Leros

Kos, Kalimnos, Leros

Turgutreis'te gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Kalimnos Adasına yelken açıyoruz. Adaya varınca pasaport giriş işlemlerini tamamlayıp Kalimnos merkezde küçük bir keşif yapıyoruz. On iki adaların arasında bir tek Kalimnos'ta dağcılık ve tırmanma aktiviteleri olduğu için tırmanma ekipmanları kiralayıp amatör veya profesyonel bir tura katılıp tırmanabilirsiniz.


Serbest dalış tutkunları için de farklı koylarda teknemizde bulunan ekipmanla dalış keyifini çıkartabilirsiniz.


Tavernalarda Yunan Müziği eşliğinde Yunan mezlerinin tadı damağınızda kalacaktır.


Üçüncü gün Leros Adasına sabahtan yola çıkıyoruz. Kısa bir yelken seyahetinden sonra Pantelli Koyuna demir atıp öğlen yemeği için teknedeyiz ve denizin tadını çıkartıyoruz.


Akşam sahile çıkıp 15dk'lık bir yürüyüşle Dimirti'nin tavernasındayız. Tepeden Pantelli koyuna bakarken akşam yemeğinin ve manzaranın keyfini çıkarıyoruz.


Yemekten sonra adanın merkezine geçip sahilde şaraplarımızı yudumluyoruz. Ertesi gün adanın içinde yürüyüş yapabilir ve 8500 nüfuslu adayı keşfedebilir veya denizin keyfini çıkartabilirsiniz.


Sabah erkenden Kos Adasına yola çıkıyoruz. Ana limanda yer bulamazsak merkeze yürüme mesafinde ki marinaya bağlanıyoruz. Tarihi olarak görülmesi gereken adanın kalesi ve çarşısını ziyaret edebilir, Osmanlı'dan kalma hamamı görebilirsiniz. Cuma öğlenden sonra 15:30'da gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayıp Turgutreis'e geri dönüyoruz. Türkiye'ye giriş işlemlerini tamamladıktan sonra, isteyen gece teknede sabah 08:00'e kadar konaklayabilir.

Bunu kiralamak ister misiniz?

bottom of page