top of page

Takım Çalışması ve Liderlik

Takım Çalışması ve Liderlik

Yelkenli Teknede Kurumsal Takım Çalışması

Yelken dünyasında, iyi koordine edilmiş bir ekip, başarının ana koşuludur. Etkili iletişim, birbirini tamamlayan ekip üyeleri, işbirliği ve karşılıklı güven genellikle her bireyin bilgisinden ve özelliklerinden daha önemlidir. Bizimle yelken açarak ekibinizde bu değerleri geliştirin.1. Takım iletişim becerilerini geliştirin

Siz ve ekibiniz bir yattayken iletişim çok önemlidir. Rıhtımdan inişten günün sonunda demirlemeye kadar, manevra yapmak ve bir yelkenli teknede gezinmek, herkesin birlikte çalışması gerektiği anlamına gelir. A'dan B'ye güvenli bir şekilde ulaşmak için kaptan ve diğer ekip üyeleri ile açık ve etkili iletişim çok önemlidir.Yöneticilerinizden birinin otomatik olarak kaptan atanması yerine, neden ekibin sırayla liderlik etmesine izin vermiyorsunuz? Personelinizin kişilerarası beceriler ve ekip içinde iletişim kurma konusunda yardıma ihtiyacı varsa, bu, becerileri geliştirmenin ve güveni artırmanın harika bir yoludur. Bir yatçılık gününün temel öğrenme hedeflerinden biri, ofise geri dönecek çok şey var.2. Sağlıklı rekabeti teşvik edin

Ekibinizin belirli bir hedefe ulaşmanın daha büyük resmine odaklanmasını sağlayın ve günlük gelişmelere rekabet ve macera duygusu katın. Ekibiniz, her zaman deneyimli yelken eğitmenlerinin dikkatli vesayetinde, bazı temel yelken becerilerinde ustalaştıktan sonra, neden onları gruplara ayırıp mini bir regattada birbirleriyle yarıştırmıyorsunuz? Alternatif olarak, şamandıraların veya diğer engellerin etrafında zamanlı koşular yapabilirsiniz. Her şeyin eğlenceli olması gerekirken, herkese yeni keşfettikleri yelkencilik, takım çalışması ve iletişim becerilerini uygulamaya koyma şansı verecek. Ve gerçek kupalar hazır olduğunda, sonuç tüm ekibin gurur duyacağı ve aylarca hatırlayacağı bir şey olacak.


3. Birliktelik duygusu oluşturun

Doğası gereği yelken, ekip çalışmasıyla ilgilidir. Rüzgar esip yön değiştirirken, ekibin bir araya gelerek tekneyi suda gezinmek için bir araya gelmesiyle yaratılan benzersiz bir amaç birliği vardır. ancak en zayıf halkası kadar güçlüdür. Bir yat günü, ekip üyeleri arasında bir bağ duygusu geliştirecektir - özellikle uzak ekiplerin entegrasyonu, mevcut ekiplerin iyileştirilmesi ve yeni personelin tanıtılması için yararlıdır.


4. Kapsayıcı bir ortam yaratın

Yelken, her yaştan ve yetenekten zevk alınabilecek bir aktivitedir - özel bir beceri gerektirmez. Bir yat kiralamayı bir takım etkinliği için ideal bir kapsayıcı ortam yapan şey budur. Profesyonel kaptanlar ve ekip, tüm ekip üyelerinin suda eğlenceli ve güvenli bir gün geçirmelerini sağlamak için herkese ipleri gösterecek. Kurumsal bir yelken günü, ekip üyelerinin kendilerini rahat hissettikleri bir hızda gitmelerine, istedikleri kadar çok veya az katılım göstermelerine olanak tanır. Eğlenceli ve zorlu bir açık hava sporuna giriş olarak, iş arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle birlikte kaliteli zaman geçirirken, bir günlük tekne gezintisi ve yelken herkesin içindeki en iyiyi ortaya çıkaracağından emin olabilirsiniz.Önceden herhangi bir yelken deneyimi gerekmediğini duymak sizi rahatlatacaktır.

Bunu kiralamak ister misiniz?

bottom of page